بلاگ

خانهاکسسوریانواع هیزم
انواع-مختلف-شومینه-شومینه-لوکس-ایران

انواع هیزم

انواع هیزم و راهنمای ساده برای سوزاندن سوخت مناسب  شومینه توسط شومینه لوکس ایران. دانستن چند نکته در مورد انواع مختلف هیزم می تواند کارایی را به حداکثر برساند و در مورد اجاق هیزمی، شومینه یا آتشدان شما از دردسر جلوگیری کند. همه هیزم ها نتایج یکسانی ندارند، بنابراین درک ویژگی های انواع مختلف کلید انتخاب بهترین هیزم برای نیازهای شما است.

دو نوع اصلی هیزم وجود دارد: چوب سخت و چوب نرم، انتخاب نوع چوب مناسب در هر یک از این دسته بندی ها، تفاوت را با کیفیت آتش شما ایجاد می کند! اما اجازه ندهید نام‌ها شما را گول بزنند، چوب‌های سخت همیشه سخت‌تر یا بادوام‌تر نیستند، و چوب‌های نرم نرم و کارآمد نیستند، چند استثنا قائل شوید و همراه با ما نکات شناخت انواع هیزم را یاد بگیرید!

انواع هیزم /شومینه لوکس ایران/ ساج/ کمپین/ وسایل کوه/شومینه/باربیکیو

انواع هیزم

در واقع، تفاوت در شرایط تولید مثل و ساختار فیزیکی آنها نهفته است، نه در استفاده نهایی یا ظاهر آنها.
به‌طور خلاصه می توان گفت، چوب های سخت به طور کلی متراکم تر از چوب نرم هستند، به این معنی که برای مدت طولانی تری می سوزند و گرمای بیشتری تولید می کنند.

برای درک بهتر مزایا و ویژگی های هر دو چوب سخت و نرم، ما قصد داریم هر دسته را با جزئیات بیشتر تجزیه کنیم.
بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که بهترین هیزم برای انواع مختلف شومینه کدام است.

بهترین انواع هیزم

چوب سخت

oak firewood

اکثر درختان چوب سخت، رشد آهسته دارند و به همین دلیل متراکم تر از چوب های نرم هستند. رنگ آنها تیره‌تر است، آهسته‌تر می‌سوزند و برای پخت و پز و تولید آتش‌هایی که داغ‌تر و شدیدتر هستند، بهترین هستند.
برای چه چیزهایی عالی هستند: آتش‌های طولانی و ماندگار با مقدار زیادی زغال، گرم کردن خانه و سوخت‌رسانی به اجاق گاز. چوب سخت معمولا بهترین چوب برای شومینه شماست.

انواع محبوب چوب سخت برای سوزاندن:

فهرست انواع مختلف چوب سخت می تواند برای همیشه ادامه یابد، بنابراین ما فقط بر روی سه مورد از محبوب ترین آنها تمرکز خواهیم کرد:

بلوط

بلوط مورد علاقه است زیرا تقریباً در همه جا یافت می شود، بلوط بسیار متراکم است و می تواند برای مدت طولانی بسوزد. این چوب از نظر سوختن آهسته ترین چوب محسوب می‌شود و بهتر است در ترکیبی از انواع مختلف کنده‌ها استفاده شود. اگر بخواهید آتش را در شب روشن نگه دارید عالی است.

توس

یک گزینه عالی برای آتش سوزی به دلیل توانایی آن در سوختن سریع و خوب، حتی بدون در نظر گرفتن فصل چوب توس (درخت غان) است. گونه های زیادی از توس (مانند سیاه، زرد و سفید) با درجات مختلف کارایی وجود دارد. از پوست آن می توان به عنوان یک آتش زا طبیعی نیز استفاده کرد. بهترین کار این است که با چوب های آهسته سوز مانند بلوط مخلوط شود.

درخت زبان گنجشک

برای سوزاندن یک چوب مورد علاقه است زیرا به خودی خود خوب می سوزد، شعله ثابتی تولید می کند و خروجی حرارت خوبی دارد.

چوب گردو

چوب گردو به سختی می سوزد و حرارت متوسطی تولید می کند. بوی مطبوعی تولید می کند و به راحتی تقسیم می شود.

چوب نرم

یک نوع دیگر از انواع هیزم همانطور که گفتیم از نوع چوب نرم است.

چوب نرم/هیزم/شومینه لوکس ایران/ وسایل گمپین/باربیکیو/ انواع شومینه/انواع آتشدان

چوب نرم

چوب‌های نرم سبک‌تر و چگالی کمتری دارند. آنها سریعتر از چوب های سخت مشتعل می شوند و دود بیشتری از خود ساطع می کنند که به همین دلیل برای استفاده بیرونی مناسب تر هستند.

برای چه چیزهایی عالی هستند: مناسب برای آتش زدن، آتش سوزی یا هر چیز دیگری در فضای باز

انواع محبوب چوب نرم برای سوزاندن

وقتی صحبت از چوب نرم به میان می آید، ممکن است گزینه ها به اندازه چوب های سخت زیاد نباشد، اما انتخاب های عالی وجود دارد. به خصوص اگر به دنبال چوبی با خروجی حرارت کمتر هستید.

چوب سرو

تکه های کوچک را می توان به راحتی روشن و سوزاند و به طور کلی از بوی مطبوعی که از خود خارج می کند در هنگام سوختن لذت برد. سرو گرمای خوب و ماندگاری با شعله کم و صدایی آتش قوی به شما می دهد.

چوب کاج, صنوبر

به راحتی روشن می شود و با شعله خوب سریع می سوزد، اما نیاز به سوخت گیری بیشتر دارد. یک شروع کننده عالی آتش است، اما باید فقط در خارج از منزل استفاده شود زیرا محتوای شیره و رزین بالایی دارد. یک گزینه خوب برای مخلوط کردن با هیزم های دیگر است.

کاج اروپایی یا صنوبر آراسته

سخت‌ترین چوب‌های نرم و در واقع سخت‌تر از برخی چوب‌های سخت، کاج اروپایی باید به خوبی چاشنی شود و بسیار داغ می‌سوزد. ایده آل برای ترکیب با چوب های سخت و مناسب برای اجاق گاز (حتما در را ببندید وگرنه اتاقی پر از دود خواهید داشت). محبوب است زیرا نگهداری بسیار کمی نیاز دارد.

هیزم تولیدی

باور کنید یا نه، سوخت آتش شما نباید فقط هیزم قدیمی باشد.
این روزها، انواع مختلفی از سوخت تولیدی وجود دارد که می توان از آنها در یک شومینه برای گرم نگه داشتن شما در زمستان استفاده کرد:

آجرهای چوبی

آجر های چوبی هماند اسم‌شان دقیقا همان چیزی هستند که به نظر می رسد، آجرهای ساخته شده از چوب. در واقع، آنها از خرده چوب/خاک اره خشک شده در کوره (که کاربردهای متفاوتی دارد) ساخته شده اند که به شکل آجر مانند فشرده شده است.
اگر یک آجر چوبی باکیفیت بخرید، در واقع می توانند به طور موثرتری بسوزند و گرمای بیشتری نسبت به چوب پنبه تولید کنند. از آنجایی که آنها معمولاً رطوبت کمتری نسبت به هیزم معمولی شما دارند، تمیزتر می سوزند و خاکستر کمتری باقی می گذارند، به این معنی که تمیز کردن شومینه شما بسیار آسان تر است.

گلوله های چوب / سوخت گلوله

گلوله های چوبی بسیار شبیه آجرهای چوبی هستند، با این تفاوت که به صورت گلوله های کوچک ساخته می شوند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که در بخاری های مخصوص به نام اجاق گازهای جدید یا حتی وسایل پخت و پز خاصی به نام گریل سوزانده شوند، اما در صورت نیاز می توانند در اجاق های چوبی استاندارد کار کنند.
آنها معمولاً خیلی سریع می سوزند، بنابراین ما فقط استفاده از آنها را در یک اجاق چوب استاندارد به عنوان آخرین راه حل توصیه می کنم. با این حال، اگر متوجه شدید که زمان تعویض اجاق چوبی قدیمی خود فرا رسیده است، باید به طور جدی به فکر اجاق گاز های مدرن باشید. آنها فوق العاده کارآمد و سازگار با محیط زیست هستند. در شومینه لوکس ایران می توانید انواع مختلف این مدل ها را ببینید و تهیه کنید.

انواع هیزم که نباید سوزاند

یک تصور غلط رایج این است که شما می توانید هر چیز قدیمی را بسوزانید، اما اینطور نیست. چه در حال آماده شدن برای استفاده از آتش کمپ، یک اجاق چدنی یا حتی یک اجاق سنگی باشید، چند چوب وجود دارد که هرگز نباید آنها را بسوزانید. چوب غیر محلی

چوب غیر محلی

اگر چوبی پیدا کردید که بیش از چند مایل دورتر بریده و ذخیره شده است، آن را حفر کنید. استفاده از هیزمی که خیلی دور سفر کرده است، راه شماره یک برای معرفی حشرات یا بیماری های مهاجم به محیط جدید است. حتی یک درخت آلوده می تواند کل جنگل را در معرض خطر قرار دهد.

چوب سبز

چوب تازه تراشیده شده دارای شیره و رطوبت بالایی است و به سختی روشن می شود. به محض سوختن، به طرز وحشتناکی دود می‌شود و به‌طور ناکارآمد می‌سوزد. اگر از سبز بودن آن مطمئن نیستید، از فروشنده خود بپرسید که چه زمانی چوب بریده شده است.

چوب فرآوری شده یا رنگ شده

چوب‌های قدیمی‌تر اغلب با آرسنیک نگهداری می‌شدند، وقتی این چوب را می‌سوزانید، آرسنیک را در هوا آزاد می‌کنید. این آزمایش ساده می تواند به شما کمک کند از سوزاندن آرسنیک غیر آلی جلوگیری کنید. علاوه بر این، چوب های رنگ شده در هنگام سوختن مواد شیمیایی آزاد می کنند.

چوب آب آورده

به دلیل محتوای نمکی که دارد، کلر می تواند به مواد سرطان زا تبدیل شود، که شما نمی خواهید خود را در معرض آن قرار دهید. اگرچه نمک ممکن است شعله های آتش ایجاد کند، اما بهتر است آن را از آتش خود دور نگه دارید.

چوب بزرگ

قبل از استفاده، کنده های با قطر بیش از 5 اینچ باید دوباره بریده شوند. انداختن کنده های بزرگ روی آتش اتلاف وقت است، حتماً برای حداکثر کارایی، کنده های خود را تقسیم کنید.
این بک راهنمای مناسب بای شماست که بتوانید بهترین هیزم را برای خود تهیه کنید. میتوانید با توجه به نیاز خود با کیفیت ترین هیزم را از شومینه لوکس ایران با طمینان بیشتر تهیه کنید. شعار ما همواره کیفیت و رضایت است.

جهت دریافت مشاوره یا قیمت و کاتالوگ تولیدات شومینه معلق شومینه لوکس ایران جهت خرید با شمار ه ۰۹۱۲۶۸۷۶۱۸۴ آقای خانلو تماس حاصل فرمائید.

اینستاگرام شومینه لوکس ایران

منبع: essential home and garden

قدیمی تر

انواع مختلف شومینه

جدیدتر

فواید نشستن در کنار شومینه

3 دیدگاه برای “انواع هیزم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

ایجاد یک حساب کاربری